Το αστέρι της ευχής (Make a wish)

Ευχόμαστε όλοι έναν καλύτερο κόσμο, δεν αρκεί όμως μια ευχή, χρειάζεται και η πράξη. Έτσι, το σχολείο μας στηρίζει και φέτος το Make A Wish (Κάνε Μια Ευχή Ελλάδος), μία Αστική, Μη Κερδοσκοπική Εταιρεία που κάνει πραγματικότητα τις επιθυμίες παιδιών (3-18 ετών) με σοβαρές και απειλητικές για τη ζωή τους ασθένειες.

Αν θέλετε να χαρίσετε κι εσείς χαμόγελα στα παιδιά που σας έχουν ανάγκη, υπάρχει τρόπος:
Α) Ζητήστε να παραλάβετε αστεράκια / βραχιολάκια (αξίας 2 ευρώ το καθένα) που θα προμηθευτεί με ομαδική παραγγελία το σχολείο. Ενημερώστε λοιπόν τον υπεύθυνο του τμήματός σας για το πόσα αστεράκια / βραχιολάκια επιθυμείτε. Ο τρόπος διανομής θα καθοριστεί στη συνέχεια, τηρώντας τους κανόνες ασφαλείας και προστασίας της υγείας.
Β) Λάβετε μέρος στην Ομάδα Αστεριού του σχολείου, που θα εκπροσωπήσει το σχολείο μας σε διαγωνισμούς που διοργανώνει η εταιρεία Make a Wish, για να προωθήσει το μήνυμα της ελπίδας!
(Ειδικότερα: α) Στην κατηγορία τραγουδιού: Τα παιδιά που θα δηλώσουν ενδιαφέρον, θα συμμετάσχουν ως (ηχογραφημένη) χορωδία, εκπροσωπώντας το σχολείο μας με το τραγούδι που δημιούργησε η συνάδελφος Φλωρεντία Ρήγα, ειδικά γι' αυτόν τον σκοπό). β) Εναλλακτικά, όσοι θέλουν, μπορούν να λάβουν μέρος σε άλλες κατηγορίες διαγωνισμών (βίντεο, φωτογραφίας κ.ά.). Σε κάθε περίπτωση, ενημερώνουν τον υπεύθυνο του τμήματός τους σχετικά.

Θα περιμένουμε με χαρά τις συμμετοχές και τις παραγγελίες σας το συντομότερο δυνατόν (ώστε να προλάβουμε τις προθεσμίες) - ιδανικά ως το τέλος της εβδομάδας. Για περισσότερες λεπτομέρειες, μπορούν να σας ενημερώσουν οι υπεύθυνες συνάδελφοι Μαίρη Σεραφείμ και Φλωρεντία Ρήγα.

Joomla Templates: by JoomlaShack.com