ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ - ΜΗΧΑΝΟΓΡΑΦΙΚΟ 2020 - ΟΛΕΣ ΟΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ

20-7-20   Λήξη προθεσμίας υποβολής Μηχανογραφικού Δελτίου, μερική ή ολική ανάκληση της δήλωσης προτιμήσεων έως 22/07/2020 13:00 και χορήγηση Βεβαίωσης Συμμετοχής πανελλαδικών εξετάσεων 2020.

Μηχανογραφικό δελτίο ΓΕΛ 2020

Μηχανογραφικό δελτίο ΕΠΑΛ 2020

Επίσης, αν μπείτε στο https://exams.it.minedu.gov.gr/      και επιλέξετε το πεδίο Χρήσιμες Πληροφορίες , θα βρείτε τα μηχανογραφικά δελτία καθώς και τις σχετικές εγκυκλίους.

Ανακοίνωση βαθμών ειδικών και μουσικών μαθημάτων

Οι βαθμοί των ειδικών μαθημάτων και των μουσικών μαθημάτων θα ανακοινωθούν την Παρασκευή 17-7-2020 μετά τις 13.00 μ.μ. Οι υποψήφιοι θα μπορούν να βρίσκουν τη βαθμολογία τους στην ιστοσελίδα https://results.it.minedu.gov.gr πληκτρολογώντας τον 8-ψήφιο κωδικό τους και τους 4 αρχικούς χαρακτήρες από το επώνυμο, το όνομα, το πατρώνυμο και το μητρώνυμο, σε κεφαλαίους ελληνικούς χαρακτήρες.

Δυνατότητα Υποβολής Μηχανογραφικού Δελτίου (Μ.Δ.)

Η δυνατότητα ηλεκτρονικής υποβολής του Μ.Δ. θα ισχύσει ως και τη Δευτέρα 20-7-2020 τα μεσάνυχτα. Μετά τα μεσάνυχτα της Δευτέρας η ειδική εφαρμογή θα κλείσει και θα αρχίσει ο έλεγχος και η επεξεργασία των προτιμήσεων των υποψηφίων. Για την υποστήριξη της υποβολής του Μ.Δ., όλα τα ΓΕΛ και ΕΠΑΛ (ανεξάρτητα από την προγραμματισμένη εφημερία) θα λειτουργήσουν επιπλέον τη Δευτέρα 20-7-2020, τελευταία ημέρα υποβολής του Μ.Δ. Αυτή την ημέρα, ο (Υπο)Διευθυντής θα μπορεί να επιτρέψει στους υποψηφίους να αποκτήσουν κωδικό ασφαλείας (αν δεν πρόλαβαν ή αν τον έχασαν) ή/και να αναιρέσουν το ήδη οριστικοποιημένο Μ.Δ. για να οριστικοποιήσουν εκ νέου ένα άλλο Μ.Δ.

Έκδοση κωδικού για τη συμπλήρωση του μηχανογραφικού 2020

Παρακαλούνται οι μαθητές να περάσουν οι ίδιοι από το σχολείο προκειμένου να δημιουργήσουν τον κωδικό τους για τη συμπλήρωση του μηχανογραφικού τους, Δευτέρα 29/06/2020, Τρίτη 30/06/2020, Τρίτη 07/07/2020 και Δευτέρα 20/07/2020, 08:30-13:00.

26-06-20 Διαδικασίες για την υποβολή Μηχανογραφικών Δελτίων (Μ.Δ.) 2020

ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ Γ' ΛΥΚΕΙΟΥ 2020 (οδηγίες)

Οι υποψήφιοι μαθητές μας, των Πανελλαδικών εξετάσεων 2020, όσοι εξετάζονται γραπτά, θα εξεταστούν στο 1ο ΓΕΛ Μαρκοπούλου ενώ όσοι εξετάζονται προφορικά, θα εξεταστούν στο 1ο ΕΠΑΛ Κορωπίου και οι υποψήφιοι του ειδικού μαθήματος των Αγγλικών που εξετάζονται γραπτά 1/7/2020, θα εξεταστούν στο 1ο ΓΕΛ Μαρκοπούλου.

Απόφαση ορισμού εξεταστικού κέντρου ειδικού μαθήματος των Αγγλικών

Οδηγίες προς τους εξεταζόμενους

Οι μαθητές κατά την είσοδό τους στην αίθουσα εξέτασης δεν επιτρέπεται να έχουν μαζί τους βιβλία, σημειώσεις, κινητά τηλέφωνα (ακόμα και αν τα έχουν απενεργοποιήσει), διορθωτικό υγρό, υπολογιστικές μηχανές, ηλεκτρονικά μέσα μετάδοσης πληροφοριών, άλλα αντικείμενα ή οτιδήποτε θα μπορούσε να θεωρηθεί ότι δολιεύεται τις εξετάσεις.

Προσερχόμενοι στις αίθουσες εξετάσεων επιτρέπεται να φέρουν μαζί τους στυλό ΜΟΝΟ ανεξίτηλης μελάνης (μαύρο ή μπλέ), μολύβι, γομολάστιχα, γεωμετρικά όργανα και μπουκαλάκι με νερό ή αναψυκτικό.

ΤΟ ΜΟΛΥΒΙ γενικά ΔΕΝ επιτρέπεται στις απαντήσεις, παρά ΜΟΝΟ αν το διευκρινίζουν οι οδηγίες των θεμάτων.

Γίνονται δεκτοί στις εξετάσεις με βασικό αποδεικτικό στοιχείο το Δελτίο εξεταζομένου και  είναι απαραίτητο να έχουν και άλλο αποδεικτικό στοιχείο (ταυτότητα ή διαβατήριο).

Η  Δ/ΝΤΡΙΑ ΚΑΙ Ο ΣΥΛΛΟΓΟΣ  ΤΟΥ  2ου ΓΕΛ  ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ  ΕΥΧΟΝΤΑΙ  ΣΤΟΥΣ ΥΠΟΨΗΦΙΟΥΣ ΤΩΝ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΩΝ  ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΚΑΛΗ  ΕΠΙΤΥΧΙΑ

χρήσιμες συμβουλές!

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΩΝ 2020

21-05-2020 KYA για τον τρόπο διεξαγωγής πανελλαδικών εξετάσεων 2020, γραπτών και προφορικών

09-04-2020 Αναπροσαρμογή εξεταστέας ύλης πανελλαδικών εξετάσεων 2020

Τρόπος διεξαγωγής των πανελλαδικών εξετάσεων ειδικών και μουσικών μαθημάτων και πρακτικών δοκιμασιών που απαιτούνται για την εισαγωγή στα ΤΕΦΑΑ, έτους 2020.

Πανελλαδικές εξετάσεις υποψηφίων με αναπηρία και ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες.

23-06-20 Εξεταστικά κέντρα Ειδικών Μαθημάτων για όλες τις κατηγορίες υποψηφίων

ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΑ ΤΕΦΑΑ 2020-2021

Δελτίου τύπου για την υγειονομική εξέταση και πρακτική δοκιμασία των υποψηφίων για εισαγωγή στα ΤΕΦΑΑ ακαδημαϊκού έτους 2020-2021

26-05-20 Πρόγραμμα πανελλαδικών Εξετάσεων 2020 Α) ειδικών μαθημάτων  και  Β) πρακτικής δοκιμασίας για τα ΤΕΦΑΑ

Αποστολή οδηγιών και προγράμματος Υγειονομικής εξέτασης & Πρακτικής Δοκιμασίας υποψηφίων για τα Τ.Ε.Φ.Α.Α., ακαδημαϊκού έτους 2020-21

ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΕΣ ΣΧΟΛΕΣ: Προθεσμία για αστυνομικές σχολές 2020-2021 και προκήρυξη διαγωνισμού

ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ 2020

ΛΙΜΕΝΙΚΟ: 12-05-20 Ενημέρωση προθεσμίας υποβολής δικαιολογητικών για την συμμετοχή υποψηφίων στις προκαταρκτικές εξετάσεις (ΠΚΕ) των Σχολών Δοκίμων Σημαιοφόρων Λ.Σ.-ΕΛ.ΑΚΤ. και Δοκίμων Λιμενοφυλάκων με το σύστημα των Πανελλαδικών Εξετάσεων.

ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΕΣ ΣΧΟΛΕΣ: 12-05-20 Ενημέρωση προθεσμίας υποβολής δικαιολογητικών για την συμμετοχή υποψηφίων στις προκαταρκτικές εξετάσεις (ΠΚΕ) των Στρατιωτικών Σχολών

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΕΜΠΟΡΙΚΟΥ ΝΑΥΤΙΚΟΥ: 18-06-20 Ενημέρωση προθεσμίας υποβολής δικαιολογητικών για την συμμετοχή υποψηφίων στις προκαταρκτικές εξετάσεις των Ακαδημιών Εμπορικού Ναυτικού.

Εισαγωγή υποψηφίων (μαθητών και αποφοίτων) στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση μέσω των πανελλαδικών εξετάσεων ΓΕΛ έτους 2020 με το ΝΕΟ σύστημα.

Joomla Templates from JoomlaShack.com