ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΤΟ ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΚΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ 2013

Την Τετάρτη 11 - 12 - 2013 στο θέατρο του Μουσικού Γ/σίου και Λυκείου Παλλήνης η φετινή ομάδα μαθητών του λογοτεχνικού εργαστηρίου έδωσε το παρόν στην τελική εκδήλωση-φεστιβάλ του αντίστοιχου προγράμματος-δικτύου "Λογοτεχνικό Εργαστήριο 2013: Οι μαθητές γράφουν!" που υλοποιήθηκε σε σχολεία της ΔΔΕ Ανατολικής Αττικής κατά τη χρονιά 2012-13 και εδώ και 2 χρόνια πραγματοποιείται και στο σχολείο μας υπό την καθοδήγηση της εκπαιδευτικού Χριστίνας Φωτιάδη.

Στην εκδήλωση παρουσιάστηκε ο ιστότοπος όπου βρίσκονται δημοσιευμένα όλα τα έργα καθώς και η νέα έκδοση-βιβλίο με τίτλο: "Λογοτενχικό Εργαστήριο 2013!" με τα βραβευμένα έργα των μαθητών.

Από τα σχολείο μας βραβεύθυηκε ο Κων/νος Σακκάς με το ποίημά του "Ήρωας", ειδική διάκριση έλαβε η Νεφέλη Συρίγου για το πεζό "Στην Αποβάθρα" και επαίνους πήραν οι Ήλια Κίτσου με τα "Παραμύθια", ο Αλέξαδνρος Μουστόγιαννης με το "Θα κάνω ότι δεν υπάρχει τίποτε", η Νεφέλη Συρίγου με το "Μαργαριτάρι", ο Βαγγέλης Σπανός με το "Με λένε Ελπίδα" καθώς και οι Κων/νος Σακκάς και Θάλεια Χριστοπούλου για το "Όταν μ' αγγίζεις" που μάλιστα μελοποιήθηκε από τα ίδια τα παιδιά και παρουσιάστηκε επί σκηνής με επιτυχία από τον Κων/νο Σακκά (τύμπανα), τη Θάλεια Χριστοπούλου (φωνητικά, πλήκτρα), τον Αλέξαδνρο Τζίμα (κιθάρα) και τον Δημήτρη Μοϊντίνη (μπάσο).

Joomla Templates from JoomlaShack